Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Hatırlamıyorum
PAROLAMI UNUTTUM
KAYIT OL

HABERLER

5 Mayıs Ebeler-12 Mayıs Hemşireler günü etkinlikleri kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından ‘Cimri’ isimli eser, tiyatro sever hemşire ve ebe sağlık çalışanları için sahnelendi.
12 Mayıs 2022
Devamı
Sahnelediği nitelikli oyunlarla dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, son olarak usta yazar Necip Fazıl Kısakürek’e ait “Bir Adam Yaratmak” adlı eserini sanatseverlerle buluşturdu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın da katıldığı oyunun ilk gösterimi Konyalı tiyatro severlerden büyük ilgi gördü.
11 Şubat 2022
Devamı
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçtiğimiz yıl pandemi sebebiyle kapılarını Temmuz ayında açan Konya Şehir Tiyatrosu’nun 7 oyun ile 62 gösterim yaptığını ve 34 bin 500 izleyiciyle buluştuğunu söyledi. Başkan Altay, Konya Şehir Tiyatrosu’nun 2022 yılında mevcut oyunların yanında 7 yeni oyunla daha izleyiciyle buluşacağını ifade etti.
06 Ocak 2022
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından “Misafir” adlı oyun Akşehir’de sahneledi. Akşehir’in yarenlik kültürüyle beraber 1960’lı yıllarda Türkiye’den Almanya’ya giden işçilerin konu edildiği oyun Akşehirlilerin beğenisini kazandı.
23 Kasım 2021
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Misafir” oyunuyla sezonu açtı. Pandemi kuralları kapsamında sergilenen oyunda Türkiye'den Almanya'ya işçi akını durumunun ele alınarak önce misafir olarak çağrılan insanların daha sonra deformasyona uğraması ve uyumsuzluk gibi nedenlerle kovulması konu ediliyor.
28 Temmuz 2021
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çocuk oyunlarından “Kuyudaki Aslan”, Konyalı çocuklar tarafından büyük keyifle izleniyor. Oyunun Şubat ayı gösterimini izleyen çocuklar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile buluştu.
14 Şubat 2020
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk edebiyatının yaşayan ustalarından Mustafa Kutlu’nun eseri “Mavi Kuş” isimli romanından uyarlanan tiyatro oyununu Konyalı sanatseverlerle buluşturdu.
03 Şubat 2020
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çocuk oyunlarından olan ve Konya’da sahnelendiğinde çocuklar tarafından çok sevilen müzikal türündeki “Küçük Kara Balık” adlı tiyatro oyunu ilçelerde de çocuklarla buluştu.
25 Aralık 2019
Devamı
Konya Şehir Tiyatrosu Aralık Ayında Dolu Dolu
21 Kasım 2019
Devamı
Konya Şehir Tiyatrosu perdelerini 3'ü yeni 4 yeni oyunla açıyor
01 Ekim 2019
Devamı
Şehir Tiyatrosu 7 Ekim de "Suç ve Ceza" oyunuyla prömiyer yapıyor
01 Ekim 2019
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Mart Ayında Dolu Dolu Geçecek...
18 Şubat 2019
Devamı
9 Şubat tarihinde sahnelenecek olan "Babaannemin Çantası" çocuk oyunu biletleri tükenmiştir.
07 Şubat 2019
Devamı
26 Ocak tarihinde sahnelenecek olan "Kelebek Avcısı" çocuk oyunu biletleri tükenmiştir.
25 Ocak 2019
Devamı
14 ocak da ilk gösterimi yapılan "Amak-ı Hayal" oyunu tiyatroseverlerden büyük beğeni toplamıştır. Şehir Tiyatrosu oyunlarına basın mensupları da ilgi göstermeye devam etmektedir. Memleket gazetesi yazarlarından avukat Yasemin Bezirci oyunumuz hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirmiştir.
25 Ocak 2019
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Molier’in yazdığı, Umut Toprak’ın yönettiği “Cimri” adlı oyunu seyircisiyle buluşturuyor. Oyun, 4 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Selçuklu Kongre Merkezi’nde ilk gösterimini yapacak.
24 Ocak 2019
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Betül Odabaşı Törk’ün yazdığı, Halil Küreş’in yönettiği 9 Şubat 2019' da saat 10.30 ve 13.30' da Selçuklu Kongre Merkezi'nde gösterime girecek olan “Babannemin Çantası” adlı oyun, anne ve babasından yeterli ilgiyi görmeyen Dilara’nın canı çok sıkılmaktadır. Ta ki babaannesi elinde bir çantayla çıkıp gelinceye kadar.
23 Ocak 2019
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Âmâk-ı Hayal” adlı oyun 14 Ocak'ta izleyiciyle buluştu. Oyun, ilk gösteriminden itibaren büyük ilgi gördü.
22 Ocak 2019
Devamı
Konya Şehir Tiyatroları ocak ayında “Âmak-ı Hayal” oyunuyla prömiyer yapıyor. N. Taner Buyukarman’ın yazdığı, Mustafa Uzman’ın yönettiği oyun, Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi’nin 1910 yılında kaleme aldığı Âmâk-ı Hayâl yani Hayâlin Derinlikleri adlı eseri, edebiyatımızın önemli tasavvufi ve felsefi metinlerinden biridir.
02 Ocak 2019
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayında 4’ü yeni, 5 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Ocak ayında sahnelenecek oyunlar şöyle: Abdülhamid, Amak-ı Hayal, 80 Günde Devr-i Alem, Tatar Çölü, Kelebek ,Avcısı.
02 Ocak 2019
Devamı
Nitelikli yapımlarıyla seyirciden büyük ilgi gören Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2018 Tiyatro Sezonunda Alanya, Ankara, Antalya ve Konya’da Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirilen Oyunlar, Oyuncular ve Tiyatroların Ödül Sahipleri belli oldu. Ödül töreni 26 Aralık 2018 Çarşamba Günü saat 19.00’da Konya Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşti.
26 Aralık 2018
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Bir Yunus Hikâyesi Kumdan Şehir” adlı tiyatro oyunumuz izleyicilerle buluştu. “Bir Yunus Hikayesi - Kumdan Şehir” tiyatrosu Konyalı sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Taner Büyükarman tarafından yazılan ve Mustafa Uzman’ın yönettiği, Yunus Emre’nin hayatından kesitlerin sahnelendiği tiyatro gösterisi izleyenlerden tam not aldı.
05 Kasım 2018
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Asım- Akif’in Ölümsüz Eseri Safahat’tan’ adlı yeni oyunumuz, 29 Ekim Pazartesi akşamı seyirci ile buluştu. N. Taner Büyükarman’ın yazdığı, Çağatay Çiftçi’nin yönetmenliğini yaptığı ”Asım” adlı tiyatro oyunumuz Çanakkale müdafaasında canını, sevdiklerini ve hayallerini hiçe sayarak vatanı uğruna ölüme koştuğu 15’lileri ve Nusret Mayın Gemisini konu almaktadır.
29 Ekim 2018
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan, “Abdülhamit Han Ateş Çemberi” adlı yeni oyunumuz, 23 Ekim Salı akşamı seyirci ile buluştu. Senaryosunu Eyüp Toru’nun yazıp, yönetmenliğini Çağatay Çiftçi’nin yaptığı “Abdülhamit Ateş Çemberi” adlı oyunumuz Sultan Abdülhamit’in tahttan indirilmeden önce vermiş olduğu mücadeleyi konu almaktadır.
23 Ekim 2018
Devamı
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 101. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla “Korkma” adlı tiyatro oyununu Konyalı tiyatro severler için sahneledi. Oyunu izlemeye gelen vatandaşların duygu dolu anlar yaşadığı programda sanatseverlere oyun öncesinde “Safahat” hediye edildi.
30 Kasım -0001
Devamı
Sahnelediği nitelikli oyunlarla yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da büyük beğenisini kazanan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocukların pandemi sürecinde daha bilinçli olmasını sağlamak amacıyla 28 ilçedeki ilkokul öğrencilerine yönelik "Bana Yaklaşma" isimli kukla oyununu sergiliyor.
30 Kasım -0001
Devamı