Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Hatırlamıyorum
PAROLAMI UNUTTUM
KAYIT OL
Çocuk Oyunları
4.5 / 5
Tek Perde / 50dk
Detaylar
Küçük Kara Balık OYUN

Annesi ile beraber bir derede yaşayan küçük karabalık bir gün yaşadığı yerin dışındaki dünyayı merak eder ve ona engel olmak isteyenlere karşı direnerek uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuğunda kurbağalarla, denizatlarıyla, yengeçlerle, salyangozlarla ve büyük kepçeli bir balıkçıl kuşuyla maceralara atılır.
Hayalini kurduğu hayat için her şeyi göze alan ve özgürlük uğruna yılmadan savaşan bir balıktır. Küçük karabalığın amacı, kendi dünyasından çıkıp başka dünyaları tanımak, başka hayatları keşfedip, hayatın sadece yaşadığı dereden ibaret olmadığını öğrenmektir.

Dünyayı görmeye meraklı küçük bir balığın özgürlüğe uzanan yolculuğunun anlatıldığı oyun, adalet, eşitlik, özgüven, cesaret gibi kavramları çocuksu bir bakış açısı ile ele alırken, kendine sunulan yaşamı kabul etmeyen ve daha fazlası için pek çok şeyi göze alan hayallerini gerçekleştirmekten korkmayan mutlu insanlara da bir örnektir aslında.

 

Yazan: Samed Behrengi
Yöneten: Çağatay Çiftçi
Oyuncular: Ekrem Tünge Denizmen, Erkan Erkoç, Oktay Gürsoy, Serkan Bilgili, Sinan Mordağ, Taner Köse, Ufuk ŞEN, Duygu ŞEN, Başak ATALAY, Zeynep ÇİMENCİLER
Sahne Ekibi: Bahattin Çiçek (Sahne Amiri)
Kostüm Ekibi: Borbala Barta
Dekor Ekibi: Ali ERSOY, Eren ACAR, Erhan ATAY, Yaşar Erkek
Işık Ekibi: Emre Erbaş , Ahmet Yesevi Özel (Işık Kumanda)
Müzik: Ömer Serkan Albayrak
Süre: Tek Perde / 50dk
Türü: Müzikal
Yaş Sınırı: 7+